Kuidas pikendada sülearvuti aku eluiga?

Sülearvuti kasutaja jaoks on aku üks olulisemaid näitajaid, sest kõik sooviks, et nende sülearvuti töötaks võimalikult kaua. Nõrk aku raiskab aega ning lõpuks puudub mõte eelistada sülearvutit lauaarvutile. Sülearvuti aku eluea pikendamise jaoks on oluline teada, et iga aku on nn. “treenitav”. Kui akut pidevalt laadida tsüklitena täis-tühjaks-täis, siis aku mahutavus säilib. Selline “trenn” mitte ainult ei pikenda aku eluiga vaid ka pikendab arvuti järjestikkust kasutusaega.  Ilma trennita aku ei kasuta oma täis potensiaali ja hääbub. Lõpptulemusena ei hoia aku enam voolu sees ja ei ole muud teha kui uus aku osta.

Kontrolli ka oma arvuti aku võimekust aadressil  www.passmark.com. Lae sealt alla test ning luba testil kontrollida oma akut. Tulemused kuvatakse sulle peatselt ning näed kui võimekas sinu arvuti aku on.

Kindlasti tasub ka aku hoida vedelikest eemal ning jälgida, et aku temperatuur ei kasvaks liiga suureks, st. aku on liiga kuum kui käega katsudes kõrvetab. Selline nähtus võib viidata aku rikkele ning kindlasti tuleks ohutuse huvides aku üle kontrollida.

Kontakt

It-Spets International OÜ

Aadress: Ahtri 12, ruum 104, I korrus, Tallinn

Tel: +372 661 1860
Mob: +372 5305 9052
E-post: info(at)itspets.ee