Mida teha kui arvuti puutub kokku vedelikuga?

Arvutid, nagu ka kõik muud elektroonilised seadmed, ei talu kokkupuudet vedelikuga olgu selleks siis alkohol või tavaline vesi. Vedelik tekitab lühist elektroonikas ning seade võib saada oluliselt kahjustada.

Kui ikkagi on juhtunud, et seade on puutunud kokku vedelikuga, mis siis teha?

  1. Eemalda seade kiiresti vooluvõrgust ja sülearvuti puhul eemalda ka aku! Ära hakka enne kuivatama ega seadet kallutama, see võib teha isegi rohkem kahju.
  2. Kui seade ei ole enam vooluga ühenduses, siis võiks kuivatada seadmelt vedelikku pehme salvrätikuga. Jätkuvalt ei ole kasulik seadet kallutada ega puhuda peale, vedelik kandub lihtsalt sügavamale.
  3. Seade tuleks paigutada kuiva ja sooja kohta, et liigne vedelik saaks aurustuda. Ei tasuks küll asetada otse radiaatori peale!
  4. Seadet ei tohi vähemalt 24 tundi sisse lülitada. Soovitav oleks tuua seade tehnikule ülevaatamiseks ja vajadusel puhastusse.
  5. Lülitades seadet liiga vara sisse, riskite seadme kahjustamisega ning sellest võib remondi maksumus oluliselt suureneda.

PS! Kõige hullem vedelik, mida arvuti peale saab ajada, on Coca-Cola/Pepsi/Dr. Pepper jne, sest lisaks tavalisele vedeliku kahjustusele on need ka vähesel määral söövitavad, mis kahjustad hapraid vaseradasid arvuti sisemuses.

Kontakt

It-Spets International OÜ

Aadress: Ahtri 12, ruum 104, I korrus, Tallinn

Tel: +372 661 1860
Mob: +372 5305 9052
E-post: info(at)itspets.ee